fbpx

Opowieść o moim kluczu do sukcesu

with Brak komentarzy
Sala wykładowa WSSiP

Z tym zdjęciem łączą się moje bardzo ciepłe wspomnienia. To sala wykładowa łódzkiej WSSiP, która widziała moje samodzielne początki jako lektora.

Jest ona dla mnie symbolem trudności, kiedy na własnych błędach i z własnymi sukcesami uczyłam się, jak przekazywać wiedzę i angażować innych do nauki. Na początku niewiele wiedziałam na temat nauczania osób dorosłych. Nie wiedziałam też prawie nic na temat prawidłowego tworzenia efektywnego procesu nauczania.

To właśnie w tej sali spędzałam czwartkowe popołudnia przez cztery lata akademickie, dając z siebie maksimum energii i odkrywając, jak wiele satysfakcji daje mi osiągnięcie błysku zrozumienia w oczach studentów.

Na tym zdjęciu jest uwieczniona jedna z moich ulubionych chwil. Pracowałam wtedy jednocześnie na etacie i z pracy biegłam na zajęcia, gdzie miałam 15 minut na przebranżowienie się i wejście w buty nauczyciela. Znacie to uczucie rosnącej adrenaliny i ekscytacji w reakcji na zbliżające się wydarzenie?

To samo uczucie towarzyszy mi przed każdym szkoleniem – to ono daje mi kopa do działania. I ludzie to widzą. Widzą, że lubię swój zawód i że przekazywanie wiedzy sprawia mi przyjemność. Dlatego udziela im się mój entuzjazm. Albo bawią moje głupie żarty. Przez co ich aktywność również się zwiększa.

I to właśnie zaangażowanie jest moim kluczem do sukcesu. Traktuję szkolenie jako swojego rodzaju performance, którego zadaniem jest przyciągnąć uwagę i zainteresowanie, a dzięki temu otworzyć uczestników na wiedzę. Wtedy jest dużo łatwiej osiągnąć cele szkoleniowe.

I to samo widać w pracy dobrych Trenerów. Widać u dobrych Prowadzących kursów online. Widać u dobrych Nauczycieli. Więc skorzystaj z tego również! Do tego nie potrzebujesz certyfikatów, setek przeczytanych książek i wielu lat doświadczenia. Możesz zacząć od zaraz. Reszta przyjdzie z czasem.

Dasz się ponieść tej fali?


Więcej o sposobach na przekazywanie wiedzy bez wiedzy trenerskiej piszę w artykule o Pierwszym kroku do zostania Trenerem. Gwarantuję Ci, że tamte wskazówki też możesz zastosować natychmiast 🙂

Treści dostępne na blogu i w podcaście są prezentacją opinii, poglądów, wiedzy oraz doświadczenia autorki, ale nie stanowią formy indywidualnego poradnictwa. Przed podjęciem decyzji w istotnej dla siebie sprawie, zawsze zasięgaj indywidualnej porady specjalisty.

Jeśli spodobała Ci się treść, podaj dalej:

Zostaw Komentarz