Baloniki i ciężarki – wspierająca gra do kolorowania

Instrukcja przygotowania

1. Wydrukuj strony z planszą do gry. Dla lepszej trwałości możesz je wydrukować na kartkach o grubszej gramaturze, jaką przyjmie Twoja drukarka (np. kartki z bloku technicznego). Możesz korzystać z białego lub kolorowego papieru.

2. Możesz pokolorować planszę oraz ozdobić ją samodzielnie lub z pozostałymi uczestnikami, uczestniczkami gry.

3. Odetnij fragment strony z narysowanymi nożyczkami. Następnie posmaruj klejem pasek oznaczony ikonką kleju i sklej ze sobą obie strony gry.

4. W zależności od ustawień Twojej drukarki, strony mogą nie być równe. Jeśli Ci to przeszkadza, przytnij je według uznania.

5. Wydrukuj planszetki do gry (to są karty z oceną nastroju i miejscem na notatki). Zadbaj, by każdy uczestnik i uczestniczka mieli swój egzemplarz i coś do pisania.

6. Przygotuj kostkę do gry i pionki (jeśli masz) lub wydrukuj i pokoloruj te, które są dołączone do gry. Zachęcam Cię do wydrukowania akcesoriów na grubszym papierze (ja używam bloku technicznego), będą sztywniejsze i bardziej wytrzymałe.

7. Przygotowanie kostki do gry

A. Wytnij kostkę z szablonu
i zagnij miejsca potrzebne
do sklejenia jej w całość.

B. Zagnij krawędzie kostki. Jeśli korzystasz z grubego papieru,
możesz przejechać po miejscu zagięcia igłą lub szpilką.
Użyj linijki, żeby zagięcie było proste.

C. Posmaruj zakładki klejem i przyklej je tak,
żeby stworzyć kształt kostki.

D. Przyklej delikatnie ostatni bok.
Twoja kostka jest gotowa do użycia.

E. Możesz pokolorować swoje kostki według uznania
lub ozdobić w inny sposób. Jeśli masz ochotę,
w zestawie są dostępne również szablony,
które pozwolą Ci stworzyć własne wzory.

F. Alternatywą dla kostki są kartoniki do losowania. Wytnij każdy bok kostki osobno, odwróć do góry pustą stroną i losuj przed każdym ruchem.
Zalecam do tego mniej prześwitujący papier.

8. Wytnij pionki. Pokoloruj je według uznania, a następnie natnij do połowy w miejscu przerywanej linii. Złóż je w kształt przypominający pionek jak na zdjęciu. Pionki polecam wydrukować na grubszym papierze – są wtedy sztywniejsze i bardziej wytrzymałe. Wystarczy kartka z bloku technicznego. Jeśli masz ochotę, w zestawie są dostępne również szablony, które pozwolą Ci stworzyć własne wzory.

Przygotowany zestaw jest gotowy do gry

Cudownej zabawy! 🙂